Z okazji Święta Niepodległości uczniowie z klasy: 1te, 1 th,1 ts, 1tel, 2 tel, 2 th, 2 tmc, 2 tmp, 3 th, 3 te, 3 tel, 3 kmp,3 wp, 4 th, 4 te, 2 wa wzięli udział w I Szkolnym Konkursie Fotograficznym ,,Niepodległa w obiektywie”. Konkurs polegał na zrobieniu w dniu 11 listopada zdjęcia z flagą biało-czerwoną znajdującą się na budynku własnego domu, balkonu, budynkach państwowych, miejscach związanych z uroczystościami państwowymi, a także na pomnikach i nagrobkach. Celem akcji było świadome uczczenie 103. rocznicy odzyskania niepodległości, kształtowanie tożsamości i pamięci narodowej oraz wzbudzanie szacunku do flagi państwowej.

Wyniki konkursu:

• I miejsce ex æquo – Krasucki Kacper 3 tsp ( uczeń z flagą w domowym zaciszu), Bukowski Adam 2 tel ( uczeń z flagą przy pomniku upamiętniającym 100. rocznicę cudu nad Wisłą - plac kościelny w Staninie), Celiński Grzegorz 3 te ( Trzebieszów- uczeń z flagą na belach- kiszonce),
  • II miejsce ex æquo- Jawoszek Sylwester 2 tel (cmentarz parafialny przy grobie żołnierzy obok kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej w Radoryżu Kościelnym ), Adrian Matysiak 2 tmp ( uczeń z flagą w domu), Stonio Fabian 2 tmc (flaga powiewająca na budynku domu i wyciągnięta dłoń z serduszkiem biało-czerwonym),
  • III miejsce ex æquo - Wiktoria Cegiełka 1 te ( flaga i róże na balkonie), Mateusz Wysokiński 1 tel ( flaga powiewająca na balkonie-oś. Sienkiewicza w Łukowie).
  • Wyróżnienia: Klaudia Zachoszcz 4 th –budynek Centralnej Biblioteki Publicznej w Warszawie oświetlony w kolorach biało-czerwonych Stonio Igor 2 tmc- ( flaga powiewająca na budynku domu i palące się lampiony)

Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne podziękowania!

Organizatorzy: p. Beata Kuczyńska i p. Szymon Żołopa.

[Beata Kuczyńska]