13 października br. świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły. To święto już na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości. Stanowi bardzo ważne wydarzenie dla uczniów klas pierwszych. Jest to dzień uroczystego ślubowania na sztandar szkoły, które potwierdza ich przynależność do naszej szkolnej rodziny. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, pan Dyrektor Tadeusz Federczyk powitał wszystkich zebranych i skierował do uczniów klas pierwszych kilka ciepłych słów. Kulminacyjnym punktem programu uroczystości było ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie przyszedł czas na życzenia dla tegorocznych pierwszoklasistów od Dyrekcji i Rady Samorządu Uczniowskiego. W dalszej części uroczystości, zgodnie z tradycją, ogłoszono wyniki Konkursu na Najlepszą Klasę w roku szkolnym 2020/2021 i wręczono nagrody rzeczowe najlepszym uczniom. Korzystając ze spotkania w tak licznym gronie, przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego złożyli z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej, Dyrekcji, wszystkim nauczycielom, wychowawcom oraz pracownikom administracji i obsługi naszej szkoły serdeczne życzenia i podziękowania. Niecodzienna uroczystość zakończyła się wyprowadzeniem sztandaru.

Uroczystość prowadziły Weronika Pałczak i Ania Osial, a w postaci fotoreportażu utrwaliły Dominika Jodełka i Dominika Pucyk. Nad sprawnym nagłośnieniem czuwała grupa uczniów w składzie: Ola Saczuk, Bartek Celiński i Rafał Berezin.

,,Talent określa, co człowiek robi, nie określa, kim człowiek jest.(…) Kiedy wiesz, kim jesteś, możesz dokonać wszystkiego.” I tego w imieniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i Rady Samorządu Uczniowskiego życzymy naszym tegorocznym pierwszoklasistom.

[Danuta Markowska-Mościcka]