W dniu 18 maja br. w Muzeum Regionalnym w Łukowie odbyło się uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród i dyplomów zwycięzcom Konkursu Plastycznego ”Łuków i Ziemia Łukowska oczami dzieci i młodzieży”, którego organizatorami byli: Muzeum Regionalne w Łukowie i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej. W konkursie wzięło udział 2 uczniów naszej szkoły: Weronika Pałczak kl.1te i Grzegorz Celiński kl.2te. Wśród nagrodzonych prac znalazła się praca Grzegorza Celińskiego „Kościół w Trzebieszowie”. Naszemu uczniowi przyznano drugie miejsce. W uroczystym podsumowaniu wzięli udział, oprócz nagrodzonych i ich opiekunów oraz pracowników Muzeum, Wicestarosta Łukowski p.Janusz Kozioł, Sekretarz Powiatu Łukowskiego – p.Jerzy Siwiec, Dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej – p.Beata Skwarek oraz p.Katarzyna Szczygieł – Inspektor w Wydziale Promocji, Rozwoju i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Łukowie i jednocześnie przewodnicząca Komisji Konkursowej. Zgromadzonych powitał i prowadził podsumowanie Dyrektor Łukowskiego Muzeum Regionalnego – p.Mariusz Burdach.

Grzegorzowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

[Danuta Markowska-Mościcka]