We wrześniu i październiku nasza szkoła – jako jedna z czterech placówek oświatowych z powiatu łukowskiego – wzięła udział w VI edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej „Wielka Zbiórka Książek”, organizowanej przez Fundację Zaczytani.org.

Jako tzw. zamknięty punkt zbiórki zebraliśmy 124 książki, które 17 października prywatnym transportem trafiły do magazynu fundacji w Warszawie (ul. Wólczyńska 133), skąd zostaną przekazane szpitalom, placówkom opiekuńczo-wychowawczym, rodzinom zastępczym, domom pomocy, świetlicom wiejskim i środowiskowym, zakładom karnym, regionalnym centrom krwiodawstwa i innym placówkom.

Podczas Wielkiej Zbiórki Książek zbierane były książki spełniające określone kryteria (m. in. wydane po 2000 roku, napisane w języku polskim; nowe lub używane, ale w bardzo dobrym stanie).

W akcji wzięli udział uczniowie kl. 2TSp, 1The, 3TEL, 1Tip, 1Tmc, 2W oraz nauczyciele i pracownicy szkoły: p. Liliana Kołodyńska, p. Mariola Gajda, p. Ewa Krupińska, p. Agnieszka Sulej, p. Hanna Michalak, p. Katarzyna Czub, p. Jacek Krzyszczak, p. Szymon Żołopa.

Najwięcej, bo aż 30 książek, zebrała klasa 1The.

W sortowanie i pakowanie książek zaangażowały się uczennice kl. 2Tha.

Wszystkim darczyńcom dziękuję za zaangażowanie i dar ofiarowany ze szczerego serca.

Dzięki takim gestom możemy wspomóc tworzenie nowych bibliotek w miejscach, gdzie są bardzo potrzebne. Jak poinformował Organizator, w tym roku zebrano w całej Polsce prawie 300 tys. książek, które wzbogacą 150 nowych bibliotek.

Koordynator szkolny: Renata Kożuch-Sierociuk

[Renata Kożuch-Sierociuk]