15 grudnia 2020 r. uczniowie klasy II Technikum Informatycznego w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie wzięli udział online w warsztatach ,,Moja Konstytucja” w ramach Tygodnia Konstytucyjnego, organizowanego corocznie przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy.

Zajęcia z młodzieżą na platformie edukacyjnej Teams poprowadziła mecenas p. Aleksandra Penkowska z Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi uczniów na praktyczny wymiar przestrzegania konstytucji i praw człowieka. Uczniowie w oparciu o wybrane artykuły konstytucji dotyczące praw człowieka, rozwiązywali kazusy prawne dotyczące różnych sytuacji w życiu codziennym, które spotykają zwykłego obywatela i osobę publiczną.

Organizator spotkania- p. Beata Kuczyńska.

[Beata Kuczyńska]