W dniu 30 października 25 uczniów klasy drugiej technikum samochodowego wzięło udział w wycieczce o charakterze zawodoznawczym do firmy „Pronar”, mającej siedzibę w miejscowości Narew. „Pronar” to polski producent urządzeń dla rolnictwa, usług komunalnych oraz branży transportowej.
Podczas wycieczki uczniowie mieli możliwość zapoznania się z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi stosowanymi przez firmę, która zajmuje się m. in. produkcją kół do maszyn, elementów pneumatyki i hydrauliki siłowej, osi do przyczep, profili stalowych i elementów do tworzyw sztucznych.
Wyjazd odbył się dzięki zaangażowaniu rodzica, p. Mirosława Zborowskiego. Celem tego typu inicjatyw jest rozwijanie zainteresowań uczniów, zgodnych z profilem kierunku kształcenia.

[Anna Jasińska-Cichosz]