W tym roku szkolnym po raz kolejny włączyliśmy się do kampanii społecznej ,,BohaterON – Włącz historię” realizowaną przez Instytut Pamięci Narodowej, Fundację Rosa i Fundację Sensoria pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej.
Projekt, bazując na historiach Powstańców, ma wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, budować wrażliwość społeczną i połączyć pokolenia. Celem akcji było upamiętnienie i uhonorowanie żywych świadków historii - uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im samodzielnie wykonanych kartek, listów z życzeniami płynącymi ze szczerego serca.
Realizacja projektu odbywała się od początku września do 24 października 2019 r. w ramach lekcji historii w klasach : 1 TH, 1 TE, 1 Tha, 1 Tsp, 1 TM, 1 TS, 1 TI, 3 TI, 3 TH, 3 TM, 3TS, 4 TEL. Uczniowie - wspólnie z nauczycielem - za pośrednictwem platformy wypisywali do powstańców kartki online, które po zakończeniu akcji zostaną wydrukowane i przekazane powstańcom warszawskim. Ponadto uczniowie wykonali własnoręcznie prawie 130 kartek, które za pośrednictwem fundacji otrzymają Powstańcy.
Kolejne kartki wyślemy już za rok.

Pamiętajmy o Bohaterach!

Koordynator projektu - Beata Kuczyńska