W dniu 21 października klasy pierwsze technikum informatycznego, ekonomicznego i handlowego pod opieką: p. Mariusza Toporowicza, p. Jarosława Dziewulskiego, p. Szymona Żołopy i p. Renaty Kożuch-Sierociuk wzięły udział w wycieczce do miejsc związanych z patronem naszej szkoły – Henrykiem Sienkiewiczem.

Pierwszym punktem wycieczki było odwiedzenie kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Okrzei, w którym został ochrzczony Henryk Sienkiewicz. Następnie młodzież udała się na grób matki pisarza, Stefanii Sienkiewiczowej z domu Cieciszowskiej, znajdujący się na miejscowym cmentarzu parafialnym oraz na kopiec Sienkiewicza, usypany w latach 1932–1938 na cześć noblisty.

Następnie w Woli Okrzejskiej, korzystając z pięknej pogody, uczestnicy wycieczki wzięli udział w pieczeniu kiełbasek przy ognisku.
Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Henryka Sienkiewicza. Pani wicedyrektor Beata Skwarek przybliżyła uczniom biografię pisarza oraz pokazała i omówiła pamiątki związane z Sienkiewiczem i jego rodziną.

[Renata Kożuch-Sierociuk]