Uczniowie Alej w etapie wojewódzkim konkursu historycznego "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii"

14 marca w Szkole Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II, w Lublinie odbył się II etap ogólnopolskiego konkursu, organizowanego przez Fundację Centrum Solidarności.
Celem głównym przedsięwzięcia jest budowanie tożsamości narodowej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, poprzez podniesienie poziomu wiedzy o historii najnowszej Polski, a także rozbudzenie zainteresowania do poznawania genezy oraz przebiegu przemian demokratycznych w kraju.

„Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” to największy i najbardziej rozpoznawalny ogólnopolski konkurs historyczny dla uczniów szkół średnich w Polsce, obejmujący lata 1970-1990. Do każdej kolejnej edycji zgłasza się coraz więcej szkół. W tym roku do konkursu, składającego się z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego zarejestrowało się blisko 600 placówek z całej Polski.

Do etapu wojewódzkiego przystąpiło 38 uczniów z 22 szkół ponadpodstawowych województwa lubelskiego. Drugi etap olimpiady pozwolił wyłonić troje finalistów, którzy stworzą wojewódzką drużynę, rywalizującą z pozostałymi piętnastoma zespołami w całym kraju.
W Konkursie biorą udział uczniowie z klas II liceum i III technikum.

ZS Nr 1 reprezentowali Jakub Chutny z klasy 3TM i Dariusz Kozak -3TI.
Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem p. Ingi Bartosiewicz.

[Inga Bartosiewicz]