15 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły – Monika Grzeszyk i Dawid Chmielewski wraz z dyrektorem p. Tadeuszem Federczykiem uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu akcji w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta Łuków.
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele łukowskich szkół i przedszkoli zaangażowanych w zbiórkę żywności. Senator RP Stanisław Gogacz podziękował za udział w tej inicjatywie.
Wszyscy podzielili się opłatkiem składając sobie świąteczne życzenia oraz wspólnie odśpiewali kolędy. W Łukowie przygotowano 517 paczek świąteczno- noworocznych, którymi zostaną obdarowane polskie rodziny na Ukrainie i Białorusi. W tym dniu gościł w Łukowie p. Krzysztof Rosiński z Konsulatu Generalnego RP w Brześciu, któremu przekazano 100 paczek, wśród których były paczki przygotowane przez naszą społeczność szkolną.

Szkolną akcję koordynowały panie: Liliana Kołodyńska, Beata Kuczyńska, Grażyna Osypińska

Więcej przeczytaj na stronie: www.podlasie24.pl/lukow/region/lukowski-final-akcji-polacy---rodakom-28644.html

[Dawid Chmielewski (4TH), Beata Kuczyńska]