Człowiek jest tyle wart, ile może dać z siebie innym
Jan Paweł II

5 grudnia 2018r. w naszej szkole świętowaliśmy po raz pierwszy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, prezentując akcje wolontariackie przeprowadzane od wielu lat w naszej szkole przez uczniów i nauczycieli.
W tym dniu na parterze naszej szkoły została przygotowana kawiarenka.Hasło przewodnie akcji - Otwieramy nasze serca dla Idy i Natalii.Już za 50 gr można było kupić ciastka/ciasta /paszteciki przygotowane przez rodziców, uczniów, nauczycieli - organizatorów.Mocną walutą zamienną dla polskiego złotego były nakrętki (5 nakrętek = 50 groszy). Do każdej porcji słodkości/słoności nasi uczniowie serwowali gorący napój - do wyboru kawa/herbata/barszczyk czerwony.Co 20 osoba otrzymywała upominek – długopis reklamowy naszej szkoły lub PCK.
    Obu dziewczynkom potrzebna jest pomoc na kosztowną rehabilitację. Dołożyliśmy swoją cegiełkę, otworzyliśmy nasze serca.Podsumowanie : 800 zł i 6 worków nakrętek.
    Serdecznie dziękujemy Rodzicom uczniów, uczniom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie tej akcji wolontariackiej.
    Organizatorzy: uczniowie Patrycja Bartczak, Martyna Linkiewicz, Wiktoria Niedziułka, Michał Sierakowski, Marcin Pikulski, Marzena Mądra, Klaudia Kłoda, Ewelina Wysokińska, Joanna Izdebska, Iza Powalska, Ewelina Makuła, Anna Świder,Weronika Gręzak,Michał Sierakowski, Dominika Kucharska,Cezary Grzywacz, Kacper Komorek, Jakub Bujak,Bartłomiej Sulej,Daniel Moritz; nauczyciele koordynujący szkolne akcje pomocowe : Bogumiła Szaszko-Borkowska - Nakrętkomania, Liliana Kołodyńska,Anna Jasińska-Cichosz,Grzegorz Paskudzki - Zbieram wspieram,Beata Kuczyńska, Liliana Kołodyńska,Grażyna Osypińska- Polacy Rodakom, Małgorzata Drozd - akcje PCK, Anna Jasińska-Cichosz - Komórkomania.

[Beata Kuczyńska, Liliana Kołodyńska]