Miło poinformować, że nasza szkoła została zakwalifikowana do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Celem rządowego programu jest rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promocję i wspieranie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek szkolnych poprzez zakup nowości wydawniczych.
    Biblioteka szkolna otrzymała dotację w wysokości 15000 zł na zakup nowych książek. W ramach projektu została przeprowadzona wśród uczniów naszej szkoły akcja pod hasłem „Młodzież wybiera książki”. Po konsultacjach z Radą Rodziców i Samorządem Uczniowskim zakupiono już ponad 600 książek. Wśród nich znajdują się bestsellery literatury młodzieżowej. Zostały także zakupione książki popularnonaukowe z różnych dziedzin, słowniki językowe oraz lektury szkolne. Książki są już dostępne w bibliotece szkolnej.

Odwiedź bibliotekę szkolną i znajdź książkę dla siebie !
    Jeśli siedzisz w domu, jesteś znudzony i nie wiesz, co ze sobą zrobić, weź do ręki książkę! To najlepszy sposób na nudę. Musisz tylko odnaleźć swoją dziedzinę i czytać to, co naprawdę lubisz. Im więcej czytasz, tym więcej wiesz. Im więcej wiesz, tym pewniej czujesz się w różnych sytuacjach. A im pewniej się czujesz, tym bardziej rośnie Twoje poczucie własnej wartości. Jednym słowem - warto czytać! Czytanie książek powinno być przyjemnością i rozrywką. Czytanie trzeba polubić!

Hasło obecnego roku szkolnego "Aleje czytają !"

[Beata Bielecka]