I już po wakacjach. Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024 w naszej szkole odbyło się 4 września br.O godz. 9.00 dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły zgromadzili się w hali sportowej. W inauguracji uczestniczył także Sekretarz Powiatu Łukowskiego, pan Jerzy Siwiec. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego, minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar II wojny światowej, której 84. rocznica wybuchu minęła w piątek, 1 września.
Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły, p. Tadeusz Federczyk, który powitał zebranych, szczególnie ciepło uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczęli edukację w naszej szkole oraz przedstawił organizację pracy szkoły w rozpoczynającym się roku szkolnym.
W imieniu Rady Samorządu Uczniowskiego głos zabrał jej Przewodniczący, Kacper Końka.
    Do zebranych kilka słów skierował również Sekretarz Powiatu Łukowskiego– pan Jerzy Siwiec. Błogosławieństwa na nowy rok szkolny udzielił zgromadzonym ks. Wojciech Stefaniuk.
Oficjalna część uroczystości zakończyła się odprowadzeniem sztandaru. Następnie uczniowie spotkali się z wychowawcami w wyznaczonych salach lekcyjnych. Uroczystość prowadziły: Anna Osial i Weronika Pałczak.
Szkoły przyjaznej i ciepłej, w której nauka i praca jest przyjemnością, owocnej pracy i tylko samych sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym 2023/2024 społeczności szkolnej Sienkiewiczowskich Alej życzy Rada Samorządu Uczniowskiego.

 [Danuta Markowska-Mościcka]