Bardzo wyjątkową wystawę można oglądać w naszej szkolnej bibliotece. Nosi ona tytuł M.O.D.A. i utrzymana jest w klimacie luksusowych magazynów o modzie wydawanych w latach 60 - tych. Wystawa prezentowana jest dzięki współpracy z Wydawnictwem Dwie Siostry.
Książka o tym samym tytule została wydana przez ww. wydawnictwo. Na wystawie można zobaczyć ilustracje Katarzyny Boguckiej, która wraz z Katarzyną Świeżak stworzyła tę niezwykłą publikację. Lektura książki odpowie na wiele pytań dotyczących mody, jakich nawet nie zadalibyśmy, bo pewnie nie przyszłyby nam do głowy, np. Skąd się wzięły dżinsy i czy adidasy to zawsze Adidasy? Czy istnieją niewidzialne obcasy, a sukienki mogą być z kosmosu albo może jednorazowe lub składane jak harmonijki? Czy można nosić dzieło sztuki na głowie, a łabędzia na ramieniu i czy można mieć torbę z ciężarówki a dom w kieszeniach? Czy można zmieścić garderobę w torebce, a zakupy zrobić u partyzantów, czyli w szybko znikających sklepach? Z książki dowiemy się, co to jest moda i do czego służy, poznamy niesamowite pomysły słynnych projektantów i zobaczymy, jak zmieniały się ubrania i dodatki na przestrzeni 150 lat. Ilustracje są stylowe i eleganckie, a przy tym ciekawe, pomysłowe i przystępne w odbiorze. Geometryczne sylwetki i kształty, niebanalna kolorystyka i pełna wdzięku lekkość formy doskonale uzupełniają zawarty w książce „M.O.D.A” przekaz, zgodnie z którym modą można i należy się bawić. Jeśli interesujesz się modą i historią, to wystawa jest dla ciebie idealną okazją, aby poznać ciekawe fakty. Ci, co już ją widzieli, zostawili takie wpisy: "Najładniejsza wystawa, jaką widziałem. Oby takich więcej", "Bardzo piękna wystawa, w wyjątkowym stylu" i "Ciekawy i twórczy pomysł skłaniający do refleksji".

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zobaczyć to na własne oczy.
Wystawę można oglądać od 12 lutego do 28 lutego 2024 roku w godzinach otwarcia biblioteki.
Serdecznie zapraszamy.

Organizacją wystawy w szkole zajmowała się Małgorzata Małkińska.

[Małgorzata Małkińska]