10 stycznia 2024 roku w auli I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach odbył się diecezjalny finał tegorocznej edycji Olimpiady Teologii Katolickiej. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów: Szymon Kaczor kl. 4Tip, Patryk Zalewski kl. 4Tmc i Adam Królik kl. 2Tmc.

Celem olimpiady było zapoznanie uczestników z tekstami biblijnym dotyczącymi budowania wspólnoty, relacji międzyludzkich, zapoznanie z kluczowymi wypowiedziami magisterium kościoła związanymi z katolicką nauką społeczną i kształtowanie postawy realizacji zasad katolickiej nauki społecznej w relacjach społecznych.

Organizatorem tegorocznej XXXIV Olimpiady Teologii Katolickiej jest Diecezja Radomska. Szymon Kaczor z kl. 4Tip zajął 3 miejsce, a tym samym został jednym z laureatów Olimpiady i będzie reprezentować Diecezję Siedlecką w etapie krajowym w Radomiu.

Szymonowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

[Wioletta Ponikowska]