,,Filozofuj z nami” – pod takim hasłem został zorganizowany w naszej szkole Światowy Dzień Filozofii, który w tym roku przypada na dzień 16 listopada. Coroczny Światowy Dzień Filozofii został ustanowiony przez UNESCO w 2002 roku i obchodzony jest w Polsce od 2005 roku w trzeci czwartek listopada. Uczniowie z klasy 1 Ti, 5 Tea, 5 Tmp i 3 Wa na zajęciach lekcyjnych poznawali terminy związane z filozofią, pytania na które poszukiwali odpowiedzi filozofowie starożytności. Analizowali cenne myśli i spostrzeżenia, które są wciąż aktualne. Na koniec zajęć uczniowie mieli możliwość wylosowania dla siebie karteczki z cytatem filozofa, którego słowa miały w nich wzbudzić refleksję na temat postrzegania rzeczywistości i zachęcić do zgłębiania wiedzy filozoficznej.

Uczennice: Oliwia Markiewicz ( 3Te) i Julia Linkiewicz (3 Th) włączyły społeczność szkolną do akcji okolicznościowej, przeprowadzając losowanie karteczek z różnymi myślami filozoficznymi, które są drogowskazem, pocieszeniem w trudnych chwilach i motywacją do działania.

[Beata Kuczyńska]