14 marca br. w naszej szkole obchodziliśmy VIII edycję Dnia Zdrowia. Tegoroczna akcja przebiegła pod hasłem „Aktywnie, zdrowo, z pasją". Była to doskonała okazja do podkreślenia znaczenia aktywności fizycznej jako niezwykle ważnego aspektu przyczyniającego się do zachowania zdrowia.
Tego dnia 2-3 minuty każdej lekcji rozpoczynały się od krótkiej rozgrzewki fizycznej. Dodatkowo klasy pierwsze, drugie i trzecie miały możliwość i przyjemność uczestniczenia w prelekcji wygłoszonej przez absolwenta Alej, p. Roberta Celińskiego, trenera personalnego, ekstremalnego biegacza i himalaistę. Podczas spotkania p. Celiński opowiedział, jak sport zmienił jego życie, w jaki sposób aktywność fizyczna wzmacnia charakter oraz zaprezentował fragmenty filmów obrazujących jego niezwykłe podróże.
Pod koniec prelekcji zostały wręczone nagrody w ramach konkursu „Sportowe Fotostory".

Laureatami zostali:
1 miejsce - Bartosz Domański 1 Tib,
2 miejsce - Krystian Celiński-Piotrowicz 1Tia ,
3 miejsce - Julia Linkiewicz 2Th i Adam Królik – 1Tmc.

Gratulujemy zwycięzcom!
Organizatorzy: B. Szaszko-Borkowska, A. Szcześniak, L. Kołodyńska, A. Jasińska-Cichosz, B. Kuczyńska.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Bogumiła Szaszko-Borkowska]