Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie, Szkoła Podstawowa nr 50 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia w Lublinie zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w Konkursie.

Konkurs dotyczy wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości na obszarze całego kraju oraz Małych Ojczyzn. Zadanie polega na przedstawieniu historii walki o suwerenność oraz postaci mających lokalny wkład w odzyskanie niepodległości. Prace można wykonać samodzielnie jak i w drużynach 3 osobowych.

Prace należy przesłać do Lublina do dnia 19 października 2018r.

Prace składamy do opiekuna konkursu, nauczyciela historii p. Beaty Kuczyńskiej do dnia 15 października 2018r.

[Beata Kuczyńska]