Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę została przygotowana kolejna okolicznościowa wystawa we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej w Warszawie. Wystawa zawiera zdjęcia, pisma i ulotki dotyczące działalności zbrojnej Związku Strzeleckiego i Legionów Polskich w latach 1914–1918 zmierzającej do odzyskania przez Polskę niepodległości a także przedruki stron Monitora Polskiego z pierwszych dni niepodległości. Najważniejszą część wystawy stanowią sylwetki ojców polskiej niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego, Wojciecha Korfantego i Wincentego Witosa.
Dziękuję Instytutowi Pamięci Narodowej w Warszawie za udostępnienie materiałów ,,Moja niepodległa” na 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

Wystawę przygotowała – Beata Kuczyńska

Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Beata Kuczyńska]