Święto Niepodległości Polski w Alejach
Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej i wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”

    W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole podjęto wiele inicjatyw w ramach Obchodów Stulecia Niepodległości Polski. Wśród nich znalazły się Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej pod hasłem „Aleje śpiewają Niepodległej” i udział w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”. Wydarzenia te miały miejsce w piątek, 9 listopada br., który to dzień społeczność szkolna świętowała jako Dzień dla Niepodległej. Uczniów obowiązywał strój galowy. O godz. 11.11 Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły, zgromadzeni w sali gimnastycznej, wspólnie uroczyście odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego - „Mazurka Dąbrowskiego”. Tym samym cała społeczność szkolna włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”, zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Następnie odbył się Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej pod hasłem „Aleje śpiewają Niepodległej”, w którym udział wzięło jedenaście klas. Nie zabrakło w nim akcentów historycznych, przeplatanych wspomnieniami z tamtych lat, w tym dotyczących Łukowa. Przypomniano okoliczności odzyskania niepodległości przez Polskę i losy Święta Niepodległości – genezy jego ustanowienia i obchodów po dzień dzisiejszy. W ramach Konkursu poszczególne klasy śpiewały wybraną przez siebie pieśń lub piosenkę. Rozbrzmiewały słowa i dźwięki melodii: „Rota”, „Legionów”, „Dziewczyna z granatem”, „Siekiera, motyka”, „Pałacyk Michla”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Piosenki z filmu Miasto 44”, „Maszerują strzelcy, maszerują, „Niepodległa, niepokorna”, „Hej, hej ułani”. Decyzją jury, tegoroczną edycję Konkursu wygrali uczniowie klas 1te i 1th, którzy wykonali piosenkę z filmu Miasto 44. Drugie miejsce zajęła klasa 4th za „Hej, hej ułani”; a trzecie klasa 4ti za „Pałacyk Michla”. Nagrody zwycięzcom wręczyła Wicedyrektor Szkoły, p.Bożena Gryglicka. Były to kosze słodyczy i pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie, zwycięzcy pierwszego miejsca, zaśpiewali jeszcze raz piosenkę, która przyniosła im sukces.
Uroczystość prowadzili uczniowie: Aleksandra Litwa kl4ti, Katarzyna Świder kl.4th, Joanna Izdebska kl.3th i Dawid Chmielewski kl.4th.
Nad sprawnym nagłośnieniem i oprawą muzyczną pieczę sprawowali: Bartosz Cichocki, Kacper Warowny, Rafał Warowny (kl.4ti), Oskar Kopyciński (kl.1tel) i Jakub Biernacki (kl.1ti) pod opieką p.Szymona Żołopy.
Fotorelację z uroczystości przygotowali: p.Monika Zabłocka i Mateusz Adamowicz (kl.3ti) ze Szkolnego Koła Fotograficznego Migawka.
Organizatorzy: p.Inga Bartosiewicz i p.Danuta Markowska-Mościcka.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Danuta Markowska-Mościcka]