Okres nauki: 3 lata
Nauczane języki: język angielski albo język rosyjski

W klasie wielozawodowej uczeń wybiera zawód zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Skupia ona uczniów uczących się w różnych zawodach.

W naszej szkole, w klasie wielozawodowej, kształcą się uczniowie w wielu zawodach, np:

• kucharz,
  • cukiernik,
  • piekarz,
  • fryzjer,
  • elektryk,
  • stolarz,
  • ślusarz,
  • monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie,
  • mechanik pojazdów samochodowych,
  • fotograf,
  • elektromechanik,
  • sprzedawca,
  • tapicer,
  • krawiec,
  • oraz w wielu innych

Edukacja w szkole (2 lub 3 dni w tygodniu), w czasie której uczeń zdobywa wiedzę w zakresie przedmiotów ogólnych.

Płatna, praktyczna nauka zawodu (2 lub 3 dni w tygodniu) realizowana jest w wybranym przez ucznia zakładzie pracy po zawarciu umowy o pracę w wybranym zawodzie (zgodnym z wykazem zawodów MEN).

Wiedzę teoretyczną z przedmiotów zawodowych młodzież zdobywa na 4- tygodniowych kursach organizowanych przez szkołę oraz różne ośrodki dokształcania zawodowego w kraju.

ZALETY KSZTAŁCENIA W KLASIE WIELOZAWODOWEJ

• Uzyskanie dyplomu potwierdzające kwalifikacje zawodowe.
  • Możliwość zdobycia atrakcyjnego zawodu.
  • Nauka zawodu na praktykach w zakładach pracy.
  • Uczą mistrzowie w swoim fachu.
  • Za praktyki uczeń otrzymuje wynagrodzenie.
  • Czas praktyk wliczany jest do stażu pracy.

Warunkiem przyjęcia do szkoły jest zapewnienie sobie praktyki, w odpowiadającym wybranemu przez ucznia zawodowi, zakładzie pracy. Jeśli zachodzi potrzeba – nasza szkoła pomaga w znalezieniu odpowiedniego zakładu pracy.