W dniu 11 grudnia uczniowie klasy 4 Technikum Informatycznego uczestniczyli online w akcji edukacyjnej pt. ,,Lekcja na 12 gwiazdek”, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Społeczno- Ekonomiczne Absolwent działające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na zlecenie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Tematem przewodnim był wątek klimatyczny ,,UE stawia na klimat”.

Celem tego przedsięwzięcia jest zwiększenie wiedzy młodych Polaków na temat Unii Europejskiej, rozwiązań prawnych i ich wpływu na nasze życie codzienne.
Zajęcia z młodzieżą w formie warsztatów na platformie edukacyjnej przeprowadziły Panie: dr Natalia Białek (ekspert ds. integracji europejskiej) i Karolina Palimąka (animator młodzieżowy). Młodzież dowiedziała się m.in. jakie są odnawialne źródła energii i w jaki sposób wykorzystywać energię geotermalną.

Organizator – Beata Kuczyńska

Więcej informacji na stronie:
https://lekcjana12gwiazdek.eu/edycja-2019-2020/?fbclid=IwAR1rv567lciy-cG3XsKhxQx3TYWtDxzbbpS3XV5HxaG9RBiR95idtxEt0RI

[Beata Kuczyńska]