20 października uczniowie klasy 1Em pod opieką p. Wioletty Ponikowskiej i p. Piotra Izdebskiego udali się na wycieczkę do Kina Łuków w celu obejrzenia filmu „Johnny” opartego na biografii ks. Jana Kaczkowskiego i Patryka Galewskiego. Film opowiada o cudownych, międzyludzkich relacjach. Zwraca naszą uwagę na to, jak powinniśmy się szanować, jak jesteśmy sobie nawzajem potrzebni. O tym, że każdy człowiek zasługuje na drugą szansę, i że śmierć jest czymś zupełnie naturalnym w życiu człowieka. Film uczy, że warto poszukiwać swojego celu, bo to on nadaje naszemu życiu kierunek i motywuje nas do działania.

W drodze powrotnej uczniowie udali się na cmentarz Św.Rocha w Łukowie celem uczczenia pamięci zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły. Zapalone znicze to wyraz pamięci i szacunku dla tych, którzy już odeszli . Wyjście zakończyło się pod pomnikiem Patrona Szkoły – Henryka Sienkiewicza.

[Wioletta Ponikowska]