"Filozofuj z nami!"– pod takim hasłem został zorganizowany w naszej szkole Światowy Dzień Filozofii, który w tym roku przypadł na dzień 17 listopada.

Coroczny Światowy Dzień Filozofii został ustanowiony przez UNESCO w 2002 roku i obchodzony jest w trzeci czwartek listopada. Uczniowie z klasy 3Wa i 3Wb na zajęciach lekcyjnych poznawali terminy związane z filozofią oraz pytania, na które poszukiwali odpowiedzi filozofowie starożytności. Analizowali ich cenne myśli i spostrzeżenia, które są wciąż aktualne. Na koniec zajęć uczniowie mieli możliwość wylosowania karteczki z cytatem filozofa, którego słowa miały w nich wzbudzić refleksję dotyczącą postrzegania rzeczywistości i zachęcić do zgłębiania wiedzy filozoficznej.

[Beata Kuczyńska]