7 kwietnia 2022 r. w naszej szkole świętowaliśmy VII edycję Szkolnego Dnia Zdrowia. W tym roku tematem przewodnim było rozwijanie zainteresowań jako szansy na zachowanie dobrostanu psychicznego. Z okazji tego święta, w ramach konkursu fotograficznego, uczniowie w ciekawy sposób pokazali jak rozwijają swoje hobby i zachwycili nas swoją twórczością. Podsumowanie konkursu odbyło się w szkolnej auli Sienkiewiczówce, a swoją obecnością zaszczyciła nas absolwentka szkoły, polonistka i poetka p. Zofia Kamola. Podczas prelekcji uczniowie mieli szansę dowiedzieć się jak wyglądał rozwój artystyczny p. Zofii i posłuchać kilku wierszy. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali zaproszonego gościa. Pod koniec spotkania p. Z. Kamola przekazała do szkolnej biblioteki tomiki swojej poezji, zostały również rozdane nagrody laureatom konkursu. Nagrody były współfinansowane ze sklepiku szkolnego.

Organizatorzy: A. Jasińska-Cichosz, B. Kuczyńska, L. Kołodyńska, B. Szaszko-Borkowska

[Liliana Kołodyńska, Bogumiła Szaszko-Borkowska]