AKTUALNOŚCI 2017/2018

Zapraszamy rodziców naszych uczniów na dzień otwarty

21.02.2018 (środa) godz. 1600 - 1800


1600 - Zebranie ogólne (hala sportowa) – podsumowanie pracy w  I semestrze
1630 – 1800 - Spotkania z wychowawcami w klasach, indywidualne rozmowy  z nauczycielami


Dyrekcja i grono pedagogiczne szkoły


     Uczennice 3 klasy technikum handlowego Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie w pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018 realizowały program Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie o nazwie „PoczytajMy”.
Naszą szkołę reprezentowały Katarzyna Świder i Aleksandra Pawlak. Spotkania czytelnicze odbywały się w Miejskim Przedszkolu nr 4 z sześciolatkami o nazwie „Pszczółki”. Była to już dwunasta edycja tego programu realizowana przez wolontariuszki naszej szkoły.
    Spotkania przebiegały w bajkowym nastroju. Po przeczytaniu książeczki, uczennice rozmawiały z dziećmi o poznanych bohaterach. Sześciolatki bardzo chętnie znajdowały odpowiedzi do przygotowanych dla nich zagadek o różnej tematyce. Maluchy uwielbiają malować, więc dostawały kolorowanki do pomalowania. Był czas także na wspólną zabawę.
     Współpraca z przedszkolakami jest bardzo przyjemna, jednak chwilami niełatwa, ponieważ utrzymanie uwagi dzieci przez dłuższy czas stanowi duże wyzwanie. Przygotowanie i realizacja takich spotkań daje jednak dużo satysfakcji i radości obu stronom, jest również ciekawym doświadczeniem.
Szkolnym koordynatorem programu była p. Beata Bielecka.

[Beata Bielecka]


    W poniedziałek, 18 grudnia 2017r. ponad 40 uczniów naszej szkoły pod opieką pań wicedyrektor: Bożeny Gryglickiej i Agnieszki Mikusek oraz p.Grażyny Osypińskiej i p.Danuty Markowskiej-Mościckiej udało się na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wyjazdu był udział w nagraniu trzech odcinków teleturnieju „Milionerzy” w studio telewizji TVN.

Mieliśmy okazję poznać prowadzącego program Huberta Urbańskiego. Stanowiliśmy wdzięczną publiczność, która żywiołowo reagowała na zmagania uczestników teleturnieju. Młodzież miała okazję poznania pracy telewizji „od kuchni”, infrastruktury ośrodka medialnego oraz poszerzenia wiedzy w zakresie kształcenia kulturalnego i medialnego. Zapraszamy do oglądania 121,122 i 123 odcinka „Milionerów” z naszym udziałem.

[Danuta Markowska-Mościcka]


    17 stycznia br., uczniowie kl.1tel pod opieką wychowawczyni, wzięli udział w sesji historycznej poświęconej 155 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.
Jej organizatorami byli: Muzeum Regionalne, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej oraz Starostwo Powiatowe. Sesja odbyła się w auli I LO im. T. Kościuszki w Łukowie. Zebrani wysłuchali referatów, które wygłosili: p.Michał Mojski „Powstanie Styczniowe na Ziemi Łukowskiej”; p.Mirosław Matosek „W mundurze i w sutannie. Rzecz o pułkowniku Walentym Lewandowskim i księdzu Wawrzyńcu Lewandowskim, bohaterach Powstania Styczniowego” oraz p.Małgorzata Szczygielska „Franciszek Wilczyński – łukowianin i adiutant ks. Brzóski”. Sesji towarzyszyła wystawa planszowa poświęcona powstaniu styczniowemu ze zbiorów Muzeum Historii i Tradycji Waldemara Kosieradzkiego w Łosicach. Ponadto odbyła się również promocja książki autorstwa Małgorzaty Szczygielskiej pt. Adiutant wiekuisty. Franciszek Wilczyński (1842-1865) oraz Zeszytu Łukowskiego nr 25 autorstwa Mirosława Matoska pt. W mundurze i w sutannie. Rzecz o pułkowniku Walentym Lewandowskim i księdzu Wawrzyńcu Lewandowskim - bohaterach powstania styczniowego. Udział w sesji był dla uczniów okazją przypomnienia wydarzeń sprzed 155 lat i doskonałą lekcją historii regionalnej.

[Danuta Markowska-Mościcka]


    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Podróże językowe”, w ramach projektu edukacyjnego „Poszerz swoje horyzonty”. Przedmiotem konkursu była praca w formie albumu, pokazująca nieznane zakątki Rosji, krajów niemieckojęzycznych, UK lub USA. W tych rozległych krajach kryje się mnóstwo pięknej przyrody, architektury i wszelkiego rodzaju magicznych krajobrazów. Autorami najlepszych prac są:

✔ Mateusz Brzeziński kl. 1 TEL
✔ Patrycja Oborska kl. 1 TH
✔ Mateusz Pacyna kl. 1 TM
✔ Patrycja Wielgosz kl. 2 TH
✔ Piotr Czupryna kl. 2 TM
✔ Maciej Guz kl. 2 TS

 Co warto zobaczyć, gdzie pojechać? Już niedługo zaprezentujemy najpiękniejsze według Was zakątki, ciekawe miejsca, atrakcje turystyczne, niezwykłe miasta i spektakularne zabytki.

Opiekunami konkursu byli nauczyciele języków obcych.

[Renata Łozowska-Kopeć]