Szkoła w obiektywie - wkrótce!

Misja szkoły

Dzisiaj należy wiedzieć, co trzeba poznawać jutro, by radzić sobie pojutrze. Szkoła zapewnia każdemu uczniowi warunki niezbędne do jego rozwoju, kształtuje umiejętności bycia niezależnym i samowystarczalnym człowiekiem, który odniesie sukces i odpowiedzialnie wniesie swój wkład w rozwój naszej Ojczyzny. Przygotowuje go do wypełniania obowiązków obywatelskich i rodzinnych w oparciu o zasady wolności, solidarności, tolerancji, sprawiedliwości i demokracji. Nauczyciele w swojej pracy kierują się dobrem uczniów, troską o ich zdrowie oraz poszanowaniem godności osobistej. Szkoła jest wspólnotą nauczycieli, uczniów i rodziców i opiera się na zasadzie trójpodmiotowości, czyli zgodnym współdziałaniu uczniów, rodziców i nauczycieli w realizacji celów szkoły.

Wizja szkoły

Naszym największym dobrem jest dobro ucznia, przygotujemy go do odniesienia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami. Zapewniamy naszym uczniom wszechstronny, zdrowy i bezpieczny rozwój. Przygotowujemy do kontynuowania nauki na studiach wyższych oraz do odnalezienia się na rynku pracy. Uczymy szanować i kochać naszą kulturę i tradycje, nasze środowisko przyrodnicze.

PlayPause
Przegląd kategorii - klikając slajd przejdziesz do prezentowanego elementu

Zespół Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie to szkoła z wieloletnią tradycją:

• Funkcjonujemy nieprzerwanie od 1927 roku.
  • Kształcimy w zawodach poszukiwanych na krajowym i zagranicznym rynku pracy.
  • Wysyłamy uczniów na praktyki zawodowe do profesjonalnych zakładów pracy.
  • Nasi uczniowie osiągają sukcesy w olimpiadach i konkursach różnych szczebli.
  • Realizujemy projekty unijne.
  • Umożliwiamy kontynuowanie nauki w naszej szkole dla absolwentów ZSZ w Liceum Ogólnokształcącym dla dorosłych.
  • W celu jak najlepszego przygotowania uczniów do pracy w wybranych przez nich zawodach współpracujemy z zakładami pracy funkcjonującymi na lokalnym rynku:
    • PKS Łuków, Łuksja, Wierzejki, Protechnika, Stokrol, Vivenge, Ł-Meat Łuków, Agro-Top, Bio-Tech, ZPU Masmet
  • Realizujemy projekty i programy we współpracy m.in. z:
    • Uniwersytetem Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie,
    • Wyższą Szkołą Biznesu i Administracji w Łukowie,
    • Wojewódzkim Klubem Techniki Racjonalizacji w Lublinie
    • Miejską Biblioteką Publiczną.
  • Sięgamy po środki Unii Europejskiej.
  • Przygotowujemy do
    • podjęcia studiów (kierunki techniczne, ekonomiczne, informatyczne)
    • podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie
    • bycia mobilnym na rynku pracy – przekwalifikowywania się