Uczennice 2 klasy Technikum Handlowego: Katarzyna Świder, Aleksandra Pawlak i Agata Kowalczyk, w ciągu roku szkolnego 2016/2017 realizowały program Centrum Edukacji Obywatelskiej o nazwie „PoczytajMy”.
Była to już jedenasta edycja tego programu realizowana przez wolontariuszki naszej szkoły. Spotkania czytelnicze z grupą sześciolatków o nazwie „Motylki” odbywały się w Miejskim Przedszkolu Nr 4. Był to drugi rok spotkań z przedszkolakami z tej grupy. Zaistniała potrzeba, aby zaproponować sześciolatkom coś atrakcyjnego do czytania. W II semestrze uczennice czytały przedszkolakom m.in. bajki edukacyjne oraz historyjki, które dodają dzieciom pewności siebie. Odbył się cykl spotkań czytelniczych z bohaterami książeczki „Bajki z morałem”. Pełne humoru opowiastki z zabawnymi przygodami sympatycznych bohaterów zauroczyły przedszkolaków. Książeczka bawiąc, mogła „Motylki” wiele nauczyć. Po przeczytaniu książeczek uczennice prowadziły z dziećmi rozmowy na temat przeczytanych bajek. Sześciolatki z zaciekawieniem oglądały kolorowe ilustracje w książeczkach, rozwiązywały zagadki o różnej tematyce. Spotkania odbywały się w serdecznej, przyjaznej i bajkowej atmosferze. Dawały dużo satysfakcji i radości obu stronom. Były ciekawym doświadczeniem dla prowadzących je uczennic. Łącznie w ciągu roku odbyły się 24 spotkania czytelnicze.
Opiekunem wolontariuszek była p. Beata Bielecka.

[Beata Bielecka]