AKTUALNOŚCI 2017/2018

    7 maja w ZS Nr 1 gościliśmy konsultantkę Regionalnego Punktu Informacyjnego Eurodesk Lublin, prowadzonego przez Fundację Sempre a Frente -panią Monikę Mieleszko, która przeprowadziła eurolekcje w klasach 1 TEL, 1 TH i 3 TI. Wszystkie lekcje miały jeden zasadniczy cel: uświadomić, co dla młodego mieszkańca naszego kraju wynika z członkostwa Polski w Unii Europejskiej.
    EUROSZANSE. Wolność, pieniądze i informacja – to trzy powiązane ze sobą słowa kluczowe najczęściej prowadzonej eurolekcji z repertuaru Eurodesk Polska. W czasie lekcji uczniowie zastanawiali się, co im daje członkostwo Polski w Unii Europejskiej, odpowiadali na pytania quizu, poznawali podstawowe zagadnienia z zakresu pracy, studiów i wolontariatu w Europie, zapoznawali się z programami finansującymi działalność młodzieżową i projektami młodzieżowymi.
    Papiery do Kariery to temat kolejnych zajęć, podczas których uczniowie mogli nauczyć się tworzyć swoje CV przez narzędzie Europass.
Zajęcia prowadzone w ramach działalności Szkolnego Klubu Europejskiego zorganizowała p. Inga Bartosiewicz.
Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Inga Bartosiewicz]


    7 maja br. w Zespole Szkół Nr 1 w auli Sienkiewiczówka odbyło się niecodzienne spotkanie.
Okazja była podwójna – 172 rocznica urodzin i chrztu Patrona szkoły – Henryka Sienkiewicza. Na spotkanie ze społecznością szkolną przybył dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, pan Maciej Cybulski. Czekał na niego urodzinowy prezent - niespodzianka,”góra groszy”, kilkadziesiąt kilogramów monet zebranych przez uczniów.
    Pieniądze zostały przekazane na zakup kolejnych pamiątek po Henryku Sienkiewiczu, które chce zakupić Muzeum min.”Listów z Afryki”. W zbiórkę zaangażowani byli nauczyciele: p.Małgorzata Drozd, p.Grzegorz Wójtowicz, p.Marek Mojski i p.Danuta Markowska-Mościcka, jak również uczniowie: Aleksandra Pawlak i Dawid Chmielewski z kl.3th.
    Przybyły z Woli Okrzejskiej gość, zaprezentował uczestnikom spotkania pozyskane nie dawno eksponaty: część rękopisu kart „Potopu” i laskę podarowaną Sienkiewiczowi przez dyrekcję Hotelu du Lac w Vevey, gdzie spędził on dwa ostatnie lata swojego życia. Ponadto opowiedział kilka interesujących ciekawostek z życia Patrona łukowskich „Alej” – Henryka Sienkiewicza.
Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Danuta Markowska-Mościcka]


Zapraszamy rodziców naszych uczniów na dzień otwarty

09.05.2018 (środa) godz. 1500 - 1700Dyrekcja i grono pedagogiczne szkoły


    18 kwietnia 2018 r. został przeprowadzony Szkolny Konkurs ,, Maturzyści znają Konstytucję RP”.
W konkursie wzięli udział uczniowie z klas maturalnych: 4TM, 4TS, 4TEL, 4TI, 4TH i 4TE. Celem konkursu było sprawdzenie wiadomości z zakresu ustroju politycznego RP, mechanizmów kontroli prawnej, praw i wolności obywatela, a także zachęcenie maturzystów do analizy aktu prawnego jakim jest konstytucja.

  I miejsce: Sławomir Mioduchowski kl. 4TS
 II miejsce: Emilia Wierzchowska kl. 4TH
III miejsce: Bartosz Zborowski kl. 4TI

Organizator konkursu – Beata Kuczyńska

[Beata Kuczyńska]


 Szanowni Rodzice

W dniu 24.04.2018 r. o godzinie 17.00 w sali Sienkiewiczówka (parter) odbędzie się spotkanie z profesorem Mariuszem Jędrzejko, który poprowadzi warsztaty Jak wychowywać dzieci w granicach i normach – rodzice jako wzory wychowawcze.

Dyrektor Szkoły, Grono Pedagogiczne