AKTUALNOŚCI 2016/2017

Mapa kategorii

  • AKTUALNOŚCI 2016/2017
  • KALENDARZ WYDARZEŃ
  • SZCZĘŚLIWY NUMEREK
  • ARCHIWUM (Artykuły 2006-2016)

Życie przemija, jednak pamięć o kochanej osobie pozostaje w sercach na zawsze


Wyrazy głębokiego żalu i współczucia z powodu śmierci

Agaty Pawlak

Siły w przetrwaniu tych ciężkich chwil smutku i żałoby,
przesyłają społeczność uczniowska, dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół nr 1 w Łukowie


    23 czerwca br. odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017.

O godzinie 9.00 Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły zgromadzili się w hali sportowej. Na uroczystość przybyli także Starosta Łukowski – pan Janusz Kozioł i Przewodnicząca Rady Rodziców naszej szkoły – pani Ewa Stępniewska. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrał Dyrektor Szkoły - pan Tadeusz Federczyk. W swoim wystąpieniu podsumował mijający rok szkolny i podziękował Panu Staroście za przychylność i wsparcie w pozyskaniu środków na przebudowę i modernizację warsztatów szkolnych, która niebawem się rozpocznie. Następnie wręczono nagrody książkowe i dyplomy uczniom za najlepsze wyniki w nauce, 100% frekwencję, wzorowe zachowanie, aktywny udział w życiu szkoły, udział w olimpiadach, konkursach i zawodach sportowych.
Nagrody wręczali: Starosta Łukowski – pan Janusz Kozioł, Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Ewa Stępniewska i Dyrektor Szkoły – pan Tadeusz Federczyk. Również rodzice uczniów poszczególnych klas, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen, otrzymali z rąk Starosty Łukowskiego i Dyrektora Szkoły listy gratulacyjne.

    W imieniu Rady Samorządu Uczniowskiego głos zabrał Dawid Chmielewski z kl.2TH. W końcowej części uroczystości do zebranych kilka słów skierowali również zaproszeni goście: Starosta Łukowski – pan Janusz Kozioł i Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Ewa Stępniewska. Błogosławieństwa na rozpoczynające się wakacje udzielił zebranym ks.Karol Jakubiak. Po wyprowadzeniu sztandaru oficjalna część uroczystości dobiegła końca. Dalsza jej część miała miejsce w salach lekcyjnych, w których wychowawcy spotkali się ze swoimi wychowankami.
Uroczystość prowadzili: Katarzyna Świder i Dawid Chmielewski z kl.2TH. Całemu Gronu Pedagogicznemu, uczniom i pracownikom szkoły tylko słonecznych i radosnych dni, udanego i bezpiecznego wypoczynku życzy Rada Samorządu Uczniowskiego.

[Danuta Markowska-Mościcka]


OGŁOSZENIE

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w ZS nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie
23 czerwca 2017r. o godz. 9.00
(godz. 8.00 – Msza św. w kościele NMP Matki Kościoła w Łukowie)


    Uczennice 2 klasy Technikum Handlowego: Katarzyna Świder, Aleksandra Pawlak i Agata Kowalczyk, w ciągu roku szkolnego 2016/2017 realizowały program Centrum Edukacji Obywatelskiej o nazwie „PoczytajMy”.
Była to już jedenasta edycja tego programu realizowana przez wolontariuszki naszej szkoły. Spotkania czytelnicze z grupą sześciolatków o nazwie „Motylki” odbywały się w Miejskim Przedszkolu Nr 4. Był to drugi rok spotkań z przedszkolakami z tej grupy. Zaistniała potrzeba, aby zaproponować sześciolatkom coś atrakcyjnego do czytania. W II semestrze uczennice czytały przedszkolakom m.in. bajki edukacyjne oraz historyjki, które dodają dzieciom pewności siebie. Odbył się cykl spotkań czytelniczych z bohaterami książeczki „Bajki z morałem”. Pełne humoru opowiastki z zabawnymi przygodami sympatycznych bohaterów zauroczyły przedszkolaków. Książeczka bawiąc, mogła „Motylki” wiele nauczyć. Po przeczytaniu książeczek uczennice prowadziły z dziećmi rozmowy na temat przeczytanych bajek. Sześciolatki z zaciekawieniem oglądały kolorowe ilustracje w książeczkach, rozwiązywały zagadki o różnej tematyce. Spotkania odbywały się w serdecznej, przyjaznej i bajkowej atmosferze. Dawały dużo satysfakcji i radości obu stronom. Były ciekawym doświadczeniem dla prowadzących je uczennic. Łącznie w ciągu roku odbyły się 24 spotkania czytelnicze.
Opiekunem wolontariuszek była p. Beata Bielecka.

[Beata Bielecka]