AKTUALNOŚCI 2017/2018

OGŁOSZENIE O SPRZEDAŻY MIENIA RUCHOMEGO
Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie - Warsztaty Szkolne

Zespół Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie ogłasza przetarg pisemny ofertowy na sprzedaż mienia ruchomego.

Szczegółowe informacje (opis przedmiotu sprzedaży, miejsce przetargu, ...) na stronie BIP Zespołu Szkół nr 1 w Łukowie    W dniu 16 listopada 2017r. w I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie odbył się Finał Powiatowy w Szachach Drużynowych. Drużyna naszej szkoły w składzie: Sylwia Strzelecka 2TH, Dawid Kędziora 4TEL, Czerwonogrodzki Damian 2TEL, Gajowniczek Konrad 4TEL zajęła III miejsce.

    W dniu 10 listopada 2017r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta w Łukowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Łukowskiego Szkół w Szachach, organizowane przez Stowarzyszenie Szachistów „Szachpol” w Łukowie. W zawodach wystartowało 70 zawodników. W Mistrzostwach startowali uczniowie naszej szkoły: Czerwonogrodzki Damian, Galiński Damian, Szczygielski Piotr z klasy 2TEL, Sosnowski Damian 2TI, Rola Kamil 2TS, Bogusz Mateusz, Kaliński Adrian, Kędziora Dawid, Gajowniczek Konrad z klasy 4TEL. W klasyfikacji drużynowej szkół ponadgimnazjalnych drużyna naszej szkoły w składzie Czerwonogrodzki Damian, Kędziora Dawid, Gajowniczek Konrad zajęła III miejsce.

Dziękuje wszystkim uczestnikom, gratuluję zwycięzcom oraz życzę dalszych sukcesów.

[Grzegorz Paskudzki]  16 listopada br. w naszej szkole odbył się trening próbnej ewakuacji. Po opuszczeniu szkoły uczniowie pod opieką nauczycieli udali się w bezpieczne miejsca. Wszystko odbyło się sprawnie i zgodnie z obowiązującymi procedurami. Nauczyciele złożyli Dyrekcji meldunki o przebiegu ewakuacji i liczbie ewakuowanych uczniów. Następnie część uczniów udała się na prelekcję na temat „Czad i ogień, obudź czujność” poprowadzoną przez kpt. Mariusza Małeckiego. Wyjaśnione zostało, czym jest czad, czyli tlenek węgla, który powstaje przy niepełnym spalaniu materiałów palnych zachodzącym przy niedostatku tlenu w otaczającej atmosferze oraz jak ustrzec się przed zaczadzeniem. Następnie został przeprowadzony konkurs zdobytej wiedzy. Dwóch laureatów jako nagrodę otrzymało czujniki tlenku węgla.

[Grażyna Przeździak]   Dnia 16 października 2017 r. uczniowie kl. 4 Ts, 2Tm i 2Km wybrali się do Nadarzyna na II Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week odbyły się w dniach 14-16 listopada 2017 r. w nowoczesnym Międzynarodowym Centrum Wystawienniczo Kongresowym Ptak Warsaw Expo.

Warsaw Industry Week to największa w tej części Europy impreza dedykowana dla branży przemysłowej, będące miejscem efektywnych spotkań w biznesie maszynowym obróbki metalu, tworzyw oraz drewna.
Optymalna lokalizacja, specjalistyczne strefy wystawiennicze, know-how w realizacji wydarzeń przemysłowych, profesjonalne sektory tematyczne to wszystko by na 4 dni WARSAW EXPO nabrało charakteru przemysłowego miasteczka, gdzie nauka spotyka się z biznesem.
Dzięki szerokiemu profilowi wystawy podczas imprezy zaprezentują się liczne gałęzie sektora gospodarki. Tegoroczny zakres wydarzenia został poszerzony o kolejne strefy: Strefa Maszyn i Narzędzi, Strefa Spawalnictwa, Strefa Lakiernictwa, Strefa Hydrauliki i Pneumatyki, Strefa Automatyki i Robotyki, Strefa Lutowania Przemysłowego, Strefa Lasery 4.0, Strefa Inżynier 4.0, Strefa Druku 3D, Strefa Biznesu, Pawilon Polskich Instytutów, Przemysłowy Internet Rzeczy.
Spotkaniu towarzyszy także szereg konferencji i spotkań branżowych. Ważnym wydarzeniem Targów będzie Konferencja Instrumenty Przemysłu 4.0 skupiona wokół tematyki nowych technologii, jak również rozwiązań dla przemysłu. Tematyka konferencji poświęcona jest koncepcji Przemysłu 4.0 także w kontekście obecnych działań, celem utworzenia Polskiej Platformy Przemysłu Przyszłości.

[Mariola Gajda]    16 listopada odbyła się akcja edukacyjno - profilaktyczna , która miała zachęcić do zdrowego, wolnego od nałogu tytoniowego, stylu życia. Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Ideą tego Dnia jest zwrócenie uwagi nie tylko na szkodliwość palenia tytoniu, ale także zaapelowanie do palaczy o podjęcie decyzji mających na celu wyzwolenie się z uzależnienia, jakim jest nikotynizm. Od wielu lat palenie tytoniu stanowi w Polsce poważny problem społeczny oraz niesie za sobą poważne skutki zdrowotne. Uczestnicy akcji mieli możliwość zmierzyć się z testem sprawdzający znajomość zagadnień związanych z paleniem tytoniu pod hasłem Nie daj się zrobić w balona. Pytania organizatorzy umieścili właśnie w balonach, których kolor miał symbolizować płuca. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w niełatwym, jak sami przyznali, teście obejmującym wiedzę z zakresu biologii, chemii, geografii, profilaktyki zdrowia. W akcji edukacyjno-profilaktycznej uczestniczyli uczniowie z klas 1Th, 2 Th i 4 Tel. Uczennice z klasy 2 Th Joanna Izdebska, Dominika Kucharska i Gabriela Toniakiewicz przygotowały wystawę towarzyszącą akcji i przeprowadziły test wiedzy. Zdjęcia: Mateusz Adamowicz z klasy 2 Ti ( Szkolne Koło Fotograficzne Migawka). Nagrody dla uczniów ufundował Sklepik Szkolny.

Organizatorzy: Anna Jasińska-Cichosz, Liliana Kołodyńska, Bogumiła Szaszko.

[Liliana Kołodyńska]