Młodzież Zespołu Szkół Nr 1 w Łukowie w ramach zajęć praktycznych szkoli się w podmiotach gospodarczych na terenie Łukowa i okolicznych miejscowości. Dla zapewnienia wysokiego poziomu kształcenia zawodowego konieczna jest współpraca szkoły z wieloma instytucjami i firmami wyposażonymi w nowoczesne miejsca pracy wykorzystywane przez uczniów jako stanowiska szkoleniowe.

Do naszych partnerów możemy zaliczyć:


PKS w Łukowie S.A., gdzie zajęcia praktyczne realizują uczniowie technikum samochodowego. Firma daje możliwość naszym uczniom szkolić się w Stacji Obsługi Pojazdów oraz Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w Łukowie działającej pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego.

Uczniowie pod nadzorem doświadczonej kadry PKS realizuje treści dotyczące:

  • napraw bieżących,
  • przygotowania pojazdów do badań kontrolnych,
  • przeglądów technicznych i napraw samochodów ciężarowych oraz autobusów.

 Łuksja Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, gdzie zajęcia praktyczne kierowane są dla uczniów szkoły zawodowej w zawodzie krawiec (projektowanie i wytwarzanie wyrobów gotowych). Firma Łuksja jest producentem wysoko przetworzonej konfekcji damskiej wykonywanej w przerobie uszlachetniającym. Nowoczesny park maszynowy, wysoce wykwalifikowany personel i kadra menedżerska sprawiają, że Łuksja kojarzy się z dobrą jakością, solidnością i nowoczesnością. Właśnie, dlatego wśród partnerów biznesowych są takie marki jak Burberry, Max Mara, Marc Aurel, a także Caterina. Firma jest wiodącym eksporterem regionu.


Zespół Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie
umożliwia zdobycie praktycznej wiedzy od doświadczonych specjalistów z branży.