Zespół Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie w ramach przybliżenia zawodów: kierowcy mechanika i technika pojazdów samochodowych, zaproponował uczniom szkół gimnazjalnych konkurs, polegający na wymianie koła na czas. W pracowni mechanicznej Zespołu Szkół Nr 1 w Łukowie powstało mobilne urządzenie, tzw. Pit Stop symulator wymiany koła, dzięki któremu każdy gimnazjalista w atmosferze zabawy mógł sprawdzić i udoskonalić swoje umiejętności. Po krótkim instruktarzu uczniowie mogli spróbować swoich sił w wymianie koła na zapasowe oraz poznać niektóre aspekty pracy w branży motoryzacyjnej.
   W konkursie wzięło udział 111 osób (chłopców i dziewcząt) z 28 gimnazjów. Zwycięzcą został Bartosz Matyjasek z gimnazjum w Mysłowie, który wymienił koło w 39 sekund. Uczniowi serdecznie gratulujemy i zapraszamy do Zespołu Szkół Nr 1 w Łukowie (ALEJE), Al. T. Kościuszki 10, tel. 25 798 29 50 po odbiór nagrody ufundowanej przez dyrektora szkoły Pana Tadeusza Federczyka.
    Już od kilku lat, w ramach projektu „Zawodowiec może więcej”, Zespół Szkół Nr 1 przeprowadza wśród uczniów szkół gimnazjalnych warsztaty: mechaniczne, elektryczne, informatyczne i handlowo - ekonomiczne, aby przybliżyć uczniom specyfikę pracy w zawodach: elektryka, mechanika, montera maszyn, informatyka, ekonomisty czy handlowca, zapoznać uczniów z realiami zakładów pracy, potrzebami przyszłych pracodawców oraz pokazać jak nabytą wiedzę teoretyczną wykorzystuje się w realu.
    Chcemy zwrócić uwagę uczniów na zmieniający się rynek pracy, w którym brakuje specjalistów z przyzwoitym zawodowym wykształceniem. 
Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Renata Łozowska-Kopeć]