6 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie odbył się finał VII Powiatowego Konkursu Wiedzy Technicznej "Zawodowe Aleje".
    Główną ideą konkursu jest rozwijanie wśród uczniów gimnazjów zainteresowania wiedzą techniczną, podnoszenie kultury technicznej oraz zwrócenie uwagi na kształcenie w szkołach o profilu technicznym.
    Uczniowie z gimnazjów powiatu łukowskiego, uczestnicząc w konkursie mogli sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności praktyczne z podstaw mechaniki, informatyki elektroniki i ekonomii.
    Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach. W pierwszym etapie uczestnicy udzielali odpowiedzi na pytania testowe. W drugim etapie, w części praktycznej gimnazjaliści wykonywali wylosowane zadanie praktyczne z branży informatycznej, mechanicznej, ekonomicznej lub elektrycznej.

    W klasyfikacji indywidualnej najwięcej punktów otrzymał Grzegorz Iwaniec ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Mysłowie zajmując pierwsze miejsce w Konkursie. Jury przyznało dwa równorzędne drugie miejsca dla: Aleksandry Sobiech z Zespołu Szkół w Hucie Dąbrowie oraz Aleksandry Czajki ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Mysłowie.

W klasyfikacji zespołowej, VII Powiatowy Konkurs Wiedzy Technicznej „ Zawodowe Aleje” wygrał zespół ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Mysłowie, w składzie: Grzegorz Iwaniec, Aleksandra Czajka i Piotr Kużma. Uczniów do konkursu przygotowała pani Małgorzata Odalska.

II miejsce zajęła młodzież z Zespołu Szkół w Hucie Dąbrowie : Magdalena Łyk, Natalia Dołężka i Aleksandra Sobiech. Uczniów do konkursu przygotował pan Jarosław Łyk.

III miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół w Strzyżewie : Julia Domańska, Jakub Kowalczyk i Mateusz Burdoń, przygotowywani do konkursu przez panią Renatę Pyckę.

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy ZS Nr 1 w Łukowie , a wszyscy uczestnicy drobne upominki.
Konkurs Wiedzy Technicznej to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy, zdobycia nowych doświadczeń oraz dobra zabawa.

Organizatorzy konkursu: Danuta Dziedzic-Gryczka (koordynator konkursu), Mariusz Toporowicz, Elżbieta Dziewulska, Grzegorz Paskudzki, Cezary Mazurek.

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE  KWT „ZAWODOWE ALEJE”  2019

Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Danuta Dziedzic- Gryczka]