21 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie odbył się finał VI Powiatowego Konkursu Wiedzy Technicznej "Zawodowe Aleje". Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Łukowskiego pan Janusz Kozioł.
    Główną ideą konkursu jest rozwijanie wśród uczniów gimnazjów zainteresowania wiedzą techniczną, podnoszenie kultury technicznej oraz zwrócenie uwagi na kształcenie w szkołach o profilu technicznym. Uczniowie z gimnazjów powiatu łukowskiego, uczestnicząc w konkursie mogli sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności praktyczne z podstaw mechaniki, informatyki elektroniki i ekonomii.
    Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach. W pierwszym etapie uczestnicy udzielali odpowiedzi na pytania testowe. W drugim etapie, w części praktycznej gimnazjaliści wykonywali wylosowane zadanie praktyczne z branży informatycznej, mechanicznej, ekonomicznej lub elektrycznej.
Wyniki klasyfikacji indywidualnej:

  • I miejsce - Maciej Dobrowolski z Gimnazjum w Wojcieszkowie,
  • II miejsce – Grzegorz Iwaniec z Gimnazjum w Mysłowie,
  • III miejsce – Patrycja Walecka z Gimnazjum w Gręzówce.

W klasyfikacji zespołowej, VI Powiatowy Konkurs Wiedzy Technicznej wygrał zespół z Gimnazjum w Hucie Dąbrowie, w składzie: Krystian Pawlak, Anna Walkiewicz i Emilia Wiśniewska. Uczniów do konkursu przygotował pan Jarosław Łyk.
II miejsce zajęła młodzież z Gimnazjum w Wojcieszkowie: Maciej Dobrowolski, Szymon Pilski i Mateusz Barszcz, pod opieką pani Elżbiety Śliwińkiej. III miejsce zdobyła drużyna z Gimnazjum w Strzyżewie: Julia Domańska, Jakub Kozłowski, Szymon Śledź, przygotowywani do konkursu przez panią Renatę Pyckę.
Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy ZS Nr 1 w Łukowie, a wszyscy uczestnicy drobne upominki.
Konkurs Wiedzy Technicznej to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy, zdobycia nowych doświadczeń oraz dobra zabawa.

Wyniki szczegółowe KWT "Zawodowe Aleje" 2018 (pdf, 126KB)

Organizatorzy konkursu: Danuta Dziedzic-Gryczka (koordynator konkursu), Mariusz Toporowicz, Elżbieta Dziewulska, Grzegorz Paskudzki, Cezary Mazurek.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Danuta Dziedzic- Gryczka]