Dnia 7.09.2016 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie młodzieży z księdzem misjonarzem Jackiem Gniadkiem.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 2TH, 3TH i 3TM. Ksiądz Jacek Gniadek jest misjonarzem werbistą. Aktualnie mieszka i pracuje w Zambii. Wcześniej był na misjach w Kongo, Botswanie i Liberii. Pisze o misjach, Afryce i ekonomii. Jest autorem książek „Ekonomia Boża i ludzka – Kazania wolnorynkowe” i „Dwaj ludzie z Galicji – Koncepcja osoby ludzkiej według Ludwiga von Misesa i Karola Wojtyły”. W ubiegłym roku szkolnym przystąpił do programu „Lekcje ekonomii dla młodzieży” organizowanego przez Instytut Misesa. Jednym z celów tego programu jest zmiana stereotypowego myślenia o ekonomii.
        Podczas spotkania ksiądz zwracał uwagę młodzieży, jak ważne jest dokonywanie życiowych wyborów. Zachęcał także do bycia przedsiębiorczym, rozwijania swoich zdolności oraz poszukiwania własnej drogi w życiu.

[Aneta Domańska–Szklarz]