I już po wakacjach. Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017 w naszej szkole odbyło się 1 września br. o godz. 800 Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły zgromadzili się w hali sportowej.

     Uroczystość prowadzili: Andżelika Smolarz z kl. 4 th i Jakub Nowacki z kl. 2 th. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego, minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar II wojny światowej, w związku z przypadającą w tym dniu 77. rocznicą jej wybuchu. Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły, p. Tadeusz Federczyk, który powitał zebranych, szczególnie ciepło uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczęli edukację w naszej szkole i przedstawił organizację pracy szkoły w rozpoczynającym się roku szkolnym. W imieniu uczniów, kilka słów do zebranych, skierowała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Andżelika Smolarz.

     Błogosławieństwa na nowy rok szkolny udzielił ks. Szczepan Litwiniuk. W uroczystości inauguracji nowego roku szkolnego nie zabrakło akcentu sienkiewiczowskiego, zwłaszcza że obchodzimy Rok Sienkiewiczowski. Fragmentem „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, Patrona naszej szkoły, rozpoczęliśmy Narodowe Czytanie tegorocznej lektury. Oficjalna część uroczystości zakończyła się wyprowadzeniem sztandaru. Następnie uczniowie spotkali się z wychowawcami w wyznaczonych salach lekcyjnych.

Owocnej pracy i tylko samych sukcesów w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym uczniom i nauczycielom życzy Rada Samorządu Uczniowskiego.

 [Danuta Markowska-Mościcka]