W dniu 1 czerwca Aleje po raz drugi uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji – POBIJAMY REKORD CZYTANIA W JEDNYM MOMENCIE, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”.

Uczniowie z całej Polski zebrali się ok. godz. 10 w swoich szkołach, by wspólnie czytać. W naszej szkole, na korytarzu na drugim piętrze, zebrali się uczniowie klas: 1KM, 3W, 1TEl, 1TI, 1TH, 2TH, 2TS, 3TH, 3TI, 3TE.

Każdy z uczestników czytał po jednym zdaniu z otrzymanej książki, przekazując ją następnie innemu czytelnikowi. Ogółem w akcji uczestniczyło 169 uczniów. Imprezie towarzyszyła dekoracja wykonana z książek, promująca akcję. Organizatorem bicia rekordu jest czasopismo „Biblioteka w Szkole”. Celem jest promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie młodzieży aktywnej czytelniczo, promocja bibliotek szkolnych oraz podkreślanie ich znaczenia dla edukacji czytelniczej. Akcję zorganizowały p. B. Bielecka i p. D. Markowska–Mościcka. Ciekawe, czy w tym roku zostanie pobity, ustanowiony w ubiegłym roku rekord Polski w jednoczesnym czytaniu, wynoszący 432608 uczniów?

[Beata Bielecka]