31 maja 2017 r. odbył się happening z okazji Światowego Dnia Bez Papierosa. Światowy Dzień Bez Papierosa (ang. World No Tobacco Day) to zainicjowane przez Światową Organizację Zdrowia święto obchodzone 31 maja, mające na celu zwrócenie uwagi na szkodliwość palenia tytoniu.

Na dużej przerwie można było: sprawdzić „moc” swoich płuc, zbadać ciśnienie, wygrać nagrodę-niespodziankę, obejrzeć prezentację dotyczącą szkodliwości palenia papierosów, wypowiedzieć się na temat szkodliwości palenia - napisać na tablicy. Płuca naszych uczniów „mają moc”, czego efektem jest instalacja z napompowanych kolorowych balonów - drzewo zdrowia. Wyniki pomiarów ciśnienia naszych uczniów również nie budzą niepokoju. Spośród uczestników happeningu wylosowane zostały nagroda - niespodzianka i dwie słodkie nagrody pocieszenia. Szczęście uśmiechnęło się do Aleksandry Śpiewak z klasy 1TH, nagrodą był pendrive. Słodkie nagrody pocieszenia trafiły do Darii Wolskiej – 2TH i Moniki Chut - 1TH. Szczęśliwe karteczki wylosował nasz mały gość z Zespołu Szkolno –Przedszkolnego Filipek. Każdy, kto uczestniczył w wydarzeniu został poczęstowany jabłkiem z polskiego sadu. Happening wpisuje się w realizację szkolnego programu profilaktyki.

Sponsorem nagrody – niespodzianki był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Nad przebiegiem akcji profilaktycznej czuwały uczennice klasy pierwszej technikum handlowego : Joanna Izdebska, Dominika Kucharska i Gabriela Toniakiewicz, zdjęcia – Mateusz Adamowicz ze Szkolnego Koła Fotograficznego Migawka.

Organizatorzy: L.Kołodyńska, Marta Omiotek, Mariola Gajda, Anna Jasińska-Cichosz, Grażyna Buczek, Marzena Głos

[Liliana Kołodyńska]