Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu plastycznego organizowanego przez Poleski Park Narodowy Nasza Natura - Mój Skarb będącym jednym z elementów projektu ,,Aktywna edukacja ekologiczna społeczności obszarów Natura 2000 w Poleskim Parku Narodowym”. Celem konkursu było zwiększenie świadomości uczniów i zaangażowanie w aktywną ochronę obszarów przyrodniczo cennych oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, z całej Polski przysłano 803 prace, które oceniane były w czterech kategoriach wiekowych. Ilona Szmuniewska z klasy 2 technikum handlowego reprezentowała Szkolne Koło Ekologiczne ZS nr 1 w Łukowie. Uczennica została laureatką w kategorii młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, zajęła drugie miejsce. Wręczenie nagród laureatom odbyło się 23 maja 2017r w siedzibie parku w Urszulinie.
Opiekunem artystycznym była Anna Jasińska-Cichosz .
Gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów

[Anna Jasińska-Cichosz]