Jedenaście drużyn wzięło udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla Szkół Ponadgimnazjalnych, które odbyły się 11 maja w I LO im. T. Kościuszki w Łukowie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z Klasy 2TS: Sosnowski Hubert,Świder Daniel i Zawadka Konrad.

    Do udziału w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla Szkół Ponadgimnazjalnych zaprosiły młodzież Komenda Powiatowa Policji w Łukowie, Starostwo Powiatowe oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej. Do udziału w eliminacjach zgłosiło się 11 drużyn. Każda z nich liczyła trzy osoby. Niektóre ze szkół wystawiły po dwie drużyny. Swoje umiejętności sprawdzali uczniowie z I LO im. T. Kościuszki (dwie drużyny), Zespołu Szkół nr 1 (jedna drużyna), Zespołu Szkół nr 2 (dwie drużyny), Zespołu Szkół nr 3 (dwie drużyny), Zespołu Szkół w Adamowie (jedna drużyna), , Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym (dwie drużyny) oraz z Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim (jedna drużyna).

Zadaniem uczestników Turnieju było rozwiązanie dwóch testów z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz zachowań na skrzyżowaniu, przeprowadzenie wspólnej akcji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jazda motocyklem i jazda samochodem z talerzem Stewarda.

Eliminacje powiatowe wygrała drużyna z I LO im. T. Kościuszki w Łukowie. Na drugim miejscu znaleźli się uczniowie z Zespołu szkól nr 2, a na trzecim druga z drużyn reprezentująca „Kościuszkę”. Nasi przedstawiciele zajęli 8 lokatę.

Gratulujemy odwagi i determinacji w sportowej rywalizacji.
Opiekunem zespołu i autorem tekstu był Grzegorz Paśnikowski

[Grzegorz Paśnikowski]