22 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie odbył się finał V Powiatowego Konkursu Wiedzy Technicznej "Zawodowe Aleje". Konkurs objął patronatem Starosta Powiatu Łukowskiego pan Janusz Kozioł.

Główną ideą konkursu jest rozwijanie wśród uczniów gimnazjów zainteresowania wiedzą techniczną, podnoszenie kultury technicznej oraz zwrócenie uwagi na kształcenie w szkołach o profilu technicznym.
Uczniowie z gimnazjów powiatu łukowskiego, uczestnicząc w konkursie mogli sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności praktyczne z podstaw mechaniki, informatyki elektroniki i ekonomii.
Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach. W pierwszym etapie uczestnicy udzielali odpowiedzi na pytania testowe. W drugim etapie, w części praktycznej gimnazjaliści wykonywali zadanie praktyczne z branży informatycznej, mechanicznej, ekonomicznej lub elektrycznej.

Wyniki klasyfikacji indywidualnej:
  I miejsce - Jakub Peryt z Gimnazjum w Gręzówce,
 II miejsce - Adrianna Kołodziej z Gimnazjum w Wojcieszkowie,
III miejsce - Kornel Ługowski z Gimnazjum w Gręzówce.

W klasyfikacji zespołowej, V Powiatowy Konkurs Wiedzy Technicznej wygrał zespół z Gimnazjum w Gręzówce , w składzie: Jakub Peryt, Kornel Ługowski, Patrycja Walecka. Uczniów do konkursu przygotowała pani Elżbieta Krasuska
II miejsce zajęła młodzież z Gimnazjum w Wojcieszkowie :Adrianna Kołodziej, Mateusz Drygiel i Radosław Pieniak , pod opieką pani Elżbiety Śliwińskiej.
III miejsce zdobyła drużyna z Gimnazjum w Hucie Dąbrowie : Dorota Czajka, Paweł Sudowski, i Gabriela Kimak, przygotowywani do konkursu przez pana Jarosława Łyka.

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy ZS Nr 1 w Łukowie , a wszyscy uczestnicy drobne upominki.
Konkurs Wiedzy Technicznej to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy, zdobycia nowych doświadczeń oraz dobra zabawa.
Organizatorzy konkursu: Danuta Dziedzic-Gryczka (koordynator konkursu), Mariusz Toporowicz, Elżbieta Dziewulska, Grzegorz Paskudzki, Cezary Mazurek, Zbigniew Kur.

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE KWT „ ZAWODOWE ALEJE” 2017 (152 KB)

[Danuta Dziedzic-Gryczka]