„…Wybierz sobie zawód, który lubisz, a całe życie nie będziesz musiał pracować…” Konfucjusz

Rozdanie nagród
w IV Powiatowym Konkursie
„Kalejdoskop zawodów – praca moich marzeń!”

    22 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w IV Powiatowym Konkursie „Kalejdoskop zawodów – praca moich marzeń”.
W konkursie udział wzięło 35 uczniów z 9 gimnazjów Powiatu Łukowskiego. W tym roku przedmiotem konkursu była wypowiedź pisemna w języku niemieckim, rosyjskim lub angielskim wskazująca na walory różnych zawodów.
Celem konkursu było kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej i promowanie wiedzy o rynku pracy. Zespół Szkół Nr1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie, chciał w ten sposób zwrócić uwagę młodych ludzi na potrzebę kształcenia zawodowego, ponieważ zarówno lokalni pracodawcy jak i duże ogólnopolskie firmy narzekają na brak kadry z przyzwoitym zawodowym wykształceniem – brakuje handlowców, elektryków, mechaników, monterów, informatyków. Zapotrzebowanie na zawodowców jest coraz większe– etos technika wraca do łask. Tak więc decyzja o zdobyciu konkretnego zawodu, który pozwoli podjąć pracę zaraz po skończeniu technikum, to w dzisiejszych czasach wspaniały wybór. A matura zdana równolegle z zawodowym egzaminem otwiera drzwi uczelni wszystkim tym osobom, które będą chciały kontynuować naukę.

    Uroczystą galę rozdania nagród uświetnili przybyli goście z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie – pani dr Ewa Białek wraz ze studentkami z Koła Naukowego Rusycystów z Instytutu Filologii Słowiańskiej. Gimnazjaliści wraz z opiekunami, oraz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach kulturowo-językowych, których tematem były lalki Motanki.

Lalki Motanki to tradycyjna technika lalkarska z terenów Ukrainy. Charakteryzują się tym, że zrobione są bez użycia igły. Motanki mają przynosić: pomyślność, chronić przed złem, spełniać życzenia, służyć zabawie. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali upominki ufundowane przez Biuro Promocji UMCS oraz zrobione przez siebie lalki – „na szczęście”. Szczególnie dużo radości sprawiła wszystkim lalka wykonana przez Pana Dyrektora Tadeusza Federczyka, dla której imię zamierzamy wybrać w drodze oddzielnego konkursu.

Po ogłoszeniu wyników młodzież gimnazjalna mogła obejrzeć szkołę, wziąć udział w ćwiczeniach w nowocześnie wyposażonych pracowniach handlowych, ekonomicznych, informatycznych, mechanicznych i elektrycznych.

Zespół Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie serdecznie DZIĘKUJE przybyłym gościom, wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom!

Konkurs przygotowały: Renata Łozowska-Kopeć, Aneta Domańska-Szklarz, Hanna Michalak

Zapraszamy do galerii zdjęć…

[Renata Łozowska-Kopeć]