4 kwietnia, w parku miejskim w Łukowie, odbył się „Niebieski Bieg”.
Była to akcja Stowarzyszenia „Labirynt” oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji zorganizowana w ramach obchodów Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie. Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie przypada na 2 kwietnia, ale tradycją stało się już to, że wydarzenia związane z tym dniem, są obchodzone praktycznie przez cały miesiąc Do udziału w biegu została zaproszona nasza szkoła. Każdy z uczestników biegu posiadał niebieski element ubioru. 18 uczniów z klas technikum i zawodowych pod opieką p. Agnieszki Sulej reprezentowało Aleje. Był to wyraz naszej solidarności z osobami z autyzmem, wsparcia rodzin opiekujących się dziećmi z tym zaburzeniem Pani Grażyna Kulik, prezes Łukowskiego Stowarzyszenia Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „Labirynt”, powiedziała : „Osoby z autyzmem są wśród nas, ale to my musimy do nich wyjść. One tego nie zrobią”.

[Agnieszka Sulej]