W Alejach czas na zdrowie to hasło II Szkolnego Dnia Zdrowia, który odbył się 21 marca 2017r. Celem projektu było poszerzenie wiedzy uczniów z zakresu zdrowia i czynników zagrażających zdrowiu, kształcenie pozytywnej motywacji oraz nawyków zachowań prozdrowotnych i proekologicznych, rozwijanie umiejętności pielęgnowania zdrowia.

    Gościliśmy grono specjalistów, którym tematyka prozdrowotna jest bardzo bliska. Naszymi gośćmi byli pan doktor Marcin Cabaj, ordynator Oddziału Psychiatrycznego SP ZOZ w Siedlcach, który przygotował wykład na temat depresji. Pani Zofia Osiak pielęgniarka z oddziału wewnętrznego szpitala św. Tadeusza w Łukowie wprowadziła nas w tematykę zdrowego odżywiania młodzieży. Kolejny prelegent pani Katarzyna Chromińska dyrektor biura regionalnego Oriflame w Łukowie zachęcała młodzież do aktywności fizycznej, dbania o własne ciało. W przerwach między wystąpieniami gości Weronika i Natalia z klasy pierwszej technikum handlowego przeprowadziły konkursy o tematyce zdrowotnej.
Po wykładach nasi uczniowie mogli zasięgnąć porad w zakresie prawidłowego odżywiania, dbania o ciało. Pani Katarzyna Chromińska zaprezentowała produkty firmy Oriflame do pielęgnacji ciała, omówiła zasady dobierania kosmetyków. Na wszystkich czekał kosze pełen pachnących polskich jabłek, którymi częstowały uczennice z klasy 1 TH.

    Dyrektor Szkoły Tadeusz Federczyk wręczył nagrody uczniom klas pierwszych, którzy zmierzyli się z testem wiedzy o zdrowiu Co wiem o zdrowym odżywianiu? i laureatom konkursu plastycznego. Podziękował sekcji organizacyjno-dekoratorskiej z klas 1TH - Weronika Gręzak i Natalia Kulik, 2TH - Agata Kowalczyk i Dawid Chmielewski i  2TI - Bartosz Cichocki i Kacper Warowny.
Sponsorzy nagród: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Lublinie, Rada Rodziców i Sklepik Szkolny . Fotorelację przygotowało Szkolne Koło Fotograficzne Migawka.

Laureaci testu wiedzy o zdrowiu
I miejsce ex aequo: Mateusz Gajda (1TM), Hubert Dąbrowski (1TI), Adrian Wysokiński (1TI)

Nagrodzeni za plakat o tematyce zdrowotnej:
Maciej Osypiński (2TI), Sławomir Grzela (3TM), Paweł Pieniak (3TM)

Organizatorzy: Liliana Kołodyńska - koordynator projektu, Anna Jasińska-Cichosz, Grażyna Buczek, Marzena Głos, Beata Kuczyńska, Marta Omiotek

[Liliana Kołodyńska]