W dniu 17 marca 2017 r. w naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty z prawa podatkowego dla młodzieży z klasy 3W i 1TM. Zajęcia poprowadziły studentki Koła Naukowego Prawa Podatkowego UMCS -u w Lublinie panie: Dominika Popik, Klaudia Celińska i Dorota Miechowicz.

Celem spotkania było kształtowanie wśród młodego pokolenia właściwej postawy obywatelskiej ukierunkowanej na wypełnianie konstytucyjnych obowiązków z zakresu danin publicznych. Młodzież zaznajomiona została z rodzajami podatków, organami podatkowymi i stawkami oraz trybem i warunkami rozliczenia podatku. W trakcie spotkania uczniowie mieli do rozwiązania kazusy podatkowe i łamigłówki. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi otrzymali upominki przygotowane przez UMCS dla szkół Partnerskich. Organizator spotkania – p. Beata Kuczyńska

[Beata Kuczyńska]