W lutym, w ramach działalności Szkolnego Klubu Europejskiego, w klasach 3TEL i 3TH/3TM odbyły się interesujące zajęcia poświęcone przedsiębiorczości. Jest to czwarta edycja akcji edukacyjnej pt. „Lekcja o Funduszach Europejskich” organizowana przez Ministerstwo Rozwoju. Tym razem celem przedsięwzięcia jest popularyzacja wśród młodzieży ponadgimnazjalnej idei przedsiębiorczości, a także możliwości otrzymania wsparcia z Funduszy Europejskich na rozwój własnego biznesu. W akcji tej bierze udział 313 szkół z województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

    Lekcje w naszej szkole zostały przeprowadzone przez p. Ingę Bartosiewicz w oparciu o scenariusz i specjalnie przygotowany komiks. Na jego podstawie odbył się konkurs z nagrodami. W klasie 3TH/3TM najlepsi byli: Weronika Pszczółkowska, Andżelika Makuła i Paweł Pieniak. Laureatami w klasie 3TEL zostali – Michał Wawerek, Mateusz Matyjasek i Dawid Bednarczyk. Ponadto uczniowie pracując w grupach, rozwiązywali testy i krzyżówki tematyczne.

   W poprzednich trzech edycjach akcji, zrealizowanych w Polsce Wschodniej w latach 2011-2014, odbyło się 1 914 lekcji. W zajęciach przeprowadzonych przez 626 nauczycieli wzięło udział 40 570 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Relacje z lekcji dostępne są na stronie Programu Rozwój Polski Wschodniej.
Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Inga Bartosiewicz]