AKTUALNOŚCI 2016/2017

Mapa kategorii

 • AKTUALNOŚCI 2016/2017
 • KALENDARZ WYDARZEŃ
 • SZCZĘŚLIWY NUMEREK
 • ARCHIWUM (Artykuły 2006-2016)

Życie przemija, jednak pamięć o kochanej osobie pozostaje w sercach na zawsze


Wyrazy głębokiego żalu i współczucia z powodu śmierci

Agaty Pawlak

Siły w przetrwaniu tych ciężkich chwil smutku i żałoby,
przesyłają społeczność uczniowska, dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół nr 1 w Łukowie


    23 czerwca br. odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017.

O godzinie 9.00 Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły zgromadzili się w hali sportowej. Na uroczystość przybyli także Starosta Łukowski – pan Janusz Kozioł i Przewodnicząca Rady Rodziców naszej szkoły – pani Ewa Stępniewska. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrał Dyrektor Szkoły - pan Tadeusz Federczyk. W swoim wystąpieniu podsumował mijający rok szkolny i podziękował Panu Staroście za przychylność i wsparcie w pozyskaniu środków na przebudowę i modernizację warsztatów szkolnych, która niebawem się rozpocznie. Następnie wręczono nagrody książkowe i dyplomy uczniom za najlepsze wyniki w nauce, 100% frekwencję, wzorowe zachowanie, aktywny udział w życiu szkoły, udział w olimpiadach, konkursach i zawodach sportowych.
Nagrody wręczali: Starosta Łukowski – pan Janusz Kozioł, Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Ewa Stępniewska i Dyrektor Szkoły – pan Tadeusz Federczyk. Również rodzice uczniów poszczególnych klas, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen, otrzymali z rąk Starosty Łukowskiego i Dyrektora Szkoły listy gratulacyjne.

    W imieniu Rady Samorządu Uczniowskiego głos zabrał Dawid Chmielewski z kl.2TH. W końcowej części uroczystości do zebranych kilka słów skierowali również zaproszeni goście: Starosta Łukowski – pan Janusz Kozioł i Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Ewa Stępniewska. Błogosławieństwa na rozpoczynające się wakacje udzielił zebranym ks.Karol Jakubiak. Po wyprowadzeniu sztandaru oficjalna część uroczystości dobiegła końca. Dalsza jej część miała miejsce w salach lekcyjnych, w których wychowawcy spotkali się ze swoimi wychowankami.
Uroczystość prowadzili: Katarzyna Świder i Dawid Chmielewski z kl.2TH. Całemu Gronu Pedagogicznemu, uczniom i pracownikom szkoły tylko słonecznych i radosnych dni, udanego i bezpiecznego wypoczynku życzy Rada Samorządu Uczniowskiego.

[Danuta Markowska-Mościcka]


OGŁOSZENIE

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w ZS nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie
23 czerwca 2017r. o godz. 9.00
(godz. 8.00 – Msza św. w kościele NMP Matki Kościoła w Łukowie)


    Uczennice 2 klasy Technikum Handlowego: Katarzyna Świder, Aleksandra Pawlak i Agata Kowalczyk, w ciągu roku szkolnego 2016/2017 realizowały program Centrum Edukacji Obywatelskiej o nazwie „PoczytajMy”.
Była to już jedenasta edycja tego programu realizowana przez wolontariuszki naszej szkoły. Spotkania czytelnicze z grupą sześciolatków o nazwie „Motylki” odbywały się w Miejskim Przedszkolu Nr 4. Był to drugi rok spotkań z przedszkolakami z tej grupy. Zaistniała potrzeba, aby zaproponować sześciolatkom coś atrakcyjnego do czytania. W II semestrze uczennice czytały przedszkolakom m.in. bajki edukacyjne oraz historyjki, które dodają dzieciom pewności siebie. Odbył się cykl spotkań czytelniczych z bohaterami książeczki „Bajki z morałem”. Pełne humoru opowiastki z zabawnymi przygodami sympatycznych bohaterów zauroczyły przedszkolaków. Książeczka bawiąc, mogła „Motylki” wiele nauczyć. Po przeczytaniu książeczek uczennice prowadziły z dziećmi rozmowy na temat przeczytanych bajek. Sześciolatki z zaciekawieniem oglądały kolorowe ilustracje w książeczkach, rozwiązywały zagadki o różnej tematyce. Spotkania odbywały się w serdecznej, przyjaznej i bajkowej atmosferze. Dawały dużo satysfakcji i radości obu stronom. Były ciekawym doświadczeniem dla prowadzących je uczennic. Łącznie w ciągu roku odbyły się 24 spotkania czytelnicze.
Opiekunem wolontariuszek była p. Beata Bielecka.

[Beata Bielecka]


    16 czerwca w ZS nr 1 odbył się konkurs mający na celu promowanie wiedzy związanej tematyką integracji europejskiej. W zmaganiach udział wzięło 5 drużyn z klas pierwszych w składzie:
1TM - Maciej Krukow, Rafał Purzycki, Rafał Rosiński
1TI - Damian Kargol, Hubert Walecki, Jakub Rosa
1TH - Anna Simić, Ewelina Wysokińska, Joanna Izdebska
1TS - Jakub Abramek, Marcel Szczybelski, Mateusz Pietrzak
1TEL - Jakub Krasuski, Marcin Dołęga, Hubert Król

Konkurs prowadzony był przez Dianę Zielent i Dawida Chmielewskiego. Zmagania rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem Ody do radości. Uczestnicy turnieju odpowiadali na pytania w następujących konkurencjach:

 1. Historia, państwa, miasta i instytucje unijne.
 2. Zagadki – państwo.
 3. Polska w Unii Europejskiej.
 4. Sławni Europejczycy.
 5. Stolice europejskie.
 6. Flagi państw europejskich.
 7. Rok przystąpienia do UE.

I miejsce zajęła klasa 1 TEL, II miejsce – 1 TI, III miejsce -1 TH.
Jakub, Marcin i Hubert z 1 TEL otrzymali dyplomy i pamiątkowe albumy.

Organizatorzy turnieju – Danuta Markowska – Mościcka, Beata Kuczyńska, Inga Bartosiewicz

    Ponadto w drugim semestrze w ramach działalności Klubu Europejskiego podejmowano inne działania -w kwietniu przeprowadzono konkurs: „MATURZYŚCI KONTRA PIERWSZOKLASIŚCI” mający na celu sprawdzenie poziomu wiedzy na temat Unii Europejskiej.

WYNIKI KONKURSU (POPRAWNYCH ODPOWIEDZI):
1TH – 27%, 4TH – 45,5%
1TM – 35,3%, 4TM – 53,8%
1TI – 33,3 %, 4TI – 44,3 %
1TEL – 38,7%, 4TEL - 42,3%
1 TS- 36,8%

Organizator konkursu -Inga Bartosiewicz

Ciekawym przedsięwzięciem z udziałem uczniów klasy 1 TI i 1TS był konkurs adresowany do uczniów szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa lubelskiego "Przystanek Europa", zorganizowany przez Stowarzyszenie Polska w Unii Europejskiej we współpracy z Podlaską Agencją Consultingową RECTUS – WOC.

Tematyka kokursu obejmowała następujące zagadnienia:

 1. Znajomość historii Unii Europejskiej.
 2. Ogólna wiedza o krajach Unii Europejskiej.
 3. Znajomość symboli i instytucji Unijnych.
 4. Zakres działania Unii Europejskiej.

Do wielkiego finału, który odbył się w Białej Podlaskiej zakwalifikowali się Damian Kargol i Kamil Osiński z klasy 1TI. W konkursie wzięło udział ponad 200 uczniów szkół gimnazjalnych z 12 gimnazjów oraz ponad 100 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z 11 szkół z woj. lubelskiego.

Koordynatorzy konkursu - Inga Bartosiewicz, Grażyna Przeździak

[Inga Bartosiewicz]