22.12.2022 r. w naszej szkole odbył się konkurs kolęd i pastorałek. Do konkursu przystąpiło 8 klas: 1Tel, 1 Th, 3 Tmc, 1T p, 2The, 1Tm+1Tmc, 2 Tel, 1Tib. Repertuar był bardzo różnorodny. Niektóre klasy uświetniły swój występ, wplatając elementy Bożego Narodzenia: gwiazda betlejemska, Maryja z dzieciątkiem, itp. Niektórzy uczniowie zaprezentowali wyjątkowe talenty: grę na instrumentach, elementy tańca, a nawet akrobacji. Jury ogłosiło niełatwy werdykt. Trzecie miejsce zdobyła klasa 1 Tp, której uczniowie otrzymali kosz pierników. Drugie miejsce zajęła klasa 2Tel, która w nagrodę delektowała się przepysznym sernikiem. Główną nagrodę, czyli voucher do pizzerii Giuseppe, otrzymała klasa 3Tmc za wykonanie kolędy „Przybieżeli do Betlejem” przy akompaniamencie gitary i cajon-a. Mamy nadzieję, że za rok również spotkamy się na wspólnym kolędowaniu w niesamowitej atmosferze.

Organizatorzy: Wioleta Ponikowska, s. Rafała Kamecka.

[s. Rafała Kamecka]