„Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaś nie – w każdym razie wygra” – powiedział Henryk Sienkiewicz.

Ponad 80 książek o różnej tematyce udało nam się zebrać w ramach ogólnopolskiej akcji Od „Nad Niemnem” do „Naruto” zorganizowanej przez Główną Księgarnię Naukową w Krakowie oraz Wydawnictwo Karakter. Celem akcji była zbiórka prozy młodzieżowej i wyposażenie biblioteki nowo powstałego Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży Szpitala Klinicznego im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie. Uczniowie naszej szkoły chętnie przyłączyli się do szczytnego przedsięwzięcia i przynosili książki. Wśród zebranych woluminów dominowały powieści młodzieżowe. Nie zabrakło również poradników, lektur szkolnych, biografii słynnych piłkarzy oraz utworów autorstwa patrona naszej szkoły – Henryka Sienkiewicza. Zebrane publikacje zostały wysłane do organizatorów akcji i wkrótce trafią w ręce pierwszych pacjentów.

Organizatorami przedsięwzięcia były p. Agnieszka Łazuga i p. Anna Józwik.

Dziękujemy uczniom za włączenie się w szkolną akcję!

[Agnieszka Łazuga]