22. Akcja Polacy – Rodakom pod hasłem ,,Polacy - Ukrainie”

    Po raz dwudziesty drugi Senator RP Stanisław Gogacz ogłosił akcję zbierania produktów żywnościowych o długim terminie ważności, które zostaną przekazane Polakom mieszkającym w Ukrainie. Po raz kolejny całą społecznością szkolną włączymy się w pomoc potrzebującym zza wschodniej granicy. Okażmy społeczną solidarność i przygotujmy paczki z artykułami spożywczymi. Niech każda klasa przygotuje pełną paczkę od siebie.

Każda gotowa paczka – według wytycznych organizatora – powinna zawierać niezbędne, podstawowe produkty: 6 - 8 sztuk konserw (wyłącznie mięsnych), 1 litr oleju, 1kg mąki, 1 kg cukru, 3-4 makarony, 2 opakowania ryżu, kaszę, herbatę, batony, słodycze i małą maskotkę.

Produkty przynosimy do p. Beaty Kuczyńskiej (sala 218) i do p. Liliany Kołodyńskiej (gabinet pedagoga szkolnego) do 25 listopada br. Przyniesione przez Was produkty wspólnie zapakujemy w pudełka z flagą biało – czerwoną przygotowane przez biuro senatorskie i opatrzymy logo szkoły. Paczki zostaną przewiezione do Biura Senatora przy ulicy Wilczyńskiego 4m w Łukowie.

Otwórzmy nasze serca i przygotujmy wspólnie paczki noworoczne dla polskich dzieci i rodzin w Ukrainie.

Koordynator szkolny akcji - p. Beata Kuczyńska i p. Liliana Kołodyńska

Więcej informacji na stronie:
http://stanislawgogacz.pl/22-akcja-polacy-rodakom/
http://podlasie24.pl/lukow/region/22.-akcja-polacy--rodakom-pod-haslem-polacy--ukrainie-36631.html?fbclid=IwAR1uaTtdsty79SPGRgytzFxpVYOWrIGQbajY8FnXrRRVWqi8UDvKAhe7t1U

[Beata Kuczyńska]